İtem fiyatı değiştirme (Resimli anlatım)

İtem fiyatları veritabanı yani mysql de tutulur bunun için bize lazım olan navicat programıdır. Navicattan pvp serverler sunucumuza bağlanıyoruz konuyu uzatmadan resimli adımlarımıza geçelim daha iyi anlayacaksınızdır.

İlk adım :

Görüldüğü gibi navicatten "player" tablosuna sağ tık yapıyoruz ve "Open Database" sekmesine tıklıyoruz.

İkinci Adım :

Karşımıza player databesisi içinde bulunan tablolar çıkıyor. Bizim için önemli olan item_proto tablosudur. Tabloya sağ tık yaparak "Open Table" en baştaki sekmeyi tıklıyoruz.

Üçüncü Adım :

Tablo açılıyor ve "CTRL+F" ile item fiyatı değiştirmek istediğimiz itemin adını yazıp arıyoruz. 

Dördüncü Adım :

Aradığımız itemi bulduktan sonra gold sütununda yazan kısımı buluyoruz. Bu kısımda itemin fiyatı yazmaktadır bunu istediğiniz veriyi girerek düzenliyorsunuz. Düzenledikten sonra kayıt olması için "CTRL+S" yapmayı unutmayın çünkü kayıt olmayabilir. Bu işlemler dikkatli yapılmalıdır çünkü yapacağınız bir hata metin2 pvp serverler oyunuz da büyük şeylere yol açabilir örneğin bir sıfır eksik koymanız piyasanın alt üst olmasına yetebilecektir.

Adımları sırayla yaptıktan sonra değişikliklerin oyun tarafından görülmesi için oyunu tekrardan başlatmanız gerekecektir. Eğer metin2 pvp sunucunuz da fazla oyuncunuz varsa bu işlemi direk yapmayıp önce test sunucunuz da yaptıktan sonra gerçek sunucuya almak sizin için daha iyi olacaktır verdiğim örnekteki hatalara düşme şansınızı azaltacaktır.

Ve item_proto da değişiklik yaptıktan sonra yedeğini alın neden derseniz bir arıza falan olduğunda eski item_proto atarak oyunda tüm dengelerin bozulmasına yardımcı olmuş olursunuz. Onun için her değişiklikte lütfen özen gösterip yedek almayı unutmayınız böylece ne kadar iyi bir yönetici olduğunuz ortaya çıkacaktır.

Eğer fiyatını belirlediğiniz itemi farklı bir npcye koymak veya haritaya yeni npc koymak isterseniz metin2 pvp npc ekleme resimli konumuza bakabilirsiniz. Konuyu anlamışsınızdır umarım iyi çalışmalar...

Yorumlar