Metin2 at zırhlama görevi nasıl yapılır

At zırhlama işlemi hemen hemen her Metin2 oyuncusu tarafından ilgi görmektedir. Ancak karışık görünmesi ve oyun bilgisi istemesi nedeniyle her Metin2 oyuncusu at zırhlamayı başaramamaktadır. Bu nedenle at zırhlama bir nevi oyun içi ayrıcalık demektir. At zırhlama işleminin ilk adımı gerçekleştirebilmek için ilk olarak 10 Lv. at ve madalyon gerekmektedir. Bu iki unsura sahip olan oyuncular seyise giderek at zırhlama talebinde bulunabilmektedir. Ancak ‘’Seyis’’ zırhlama işlemini bu kadar kolay gerçekleştirmemektedir. NPC kendisine bu talep ile gelen oyunculardan 100 adet Akrep veya yılan okçu öldürmesini istemektedir.


Bu noktadan sonra ise atın nasıl zırhlanacağı yönünde bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Atın zırhlanabilmesi için iki ana metot bulunmaktadır. Metotlar şu şekilde açıklanabilmektedir;

  • Grup Kurma

100 adet yılan okçu veya akrep okçu öldürme görevi tek başına yapılmaya çalışıldığı takdirde oldukça zor ve hatta imkansız olduğu için grup halinde gerçekleştirmek daha mantıklı bir harekettir. Grup kurarken seçeceğimiz elemanlar tanıdık veya oyundan seçilmiş herhangi bir kimse olabilir. Güçlü karakter sahibi kişiler ile grup oluşturmak daha mantıklı bir hareket olacaktır. Görev esnasında 5-6 güçlü karakter yeterli olabilirken 8-9 sıradan karakter görevi güç bela gerçekleştirebilmektedir.

  • Görev Zamanı

Görev esnasında grup ile hareket etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Aksi takdirde görev süresi uzayacak ve hatta başarısızlığa kadar ilerleyebilecektir. Yılan okçu ve akrep okçu farklı bölgelerde doğduğu için harita bilgisi iyi olan bir oyuncuya grubunuzda yer vermeye özen göstermeniz yararınıza olacaktır.

Dipnot: Görevi tamamlayamayan oyuncular Seyis’e verdikleri madalyonu kaybederler. Görevi başarıyla tamamlayan oyuncular ise 500.000 Yang karşılığında zırh kitabını Seyis’ten temin edebilmektedir. Zırh kitabının tamamlanma süresi 24 saattir. 

Dipnot 2: Pot kullanmadan göreve gitmeyi aklınızdan dahi geçirmeyin. Böyle bir hata muhtemelen başarısızlık ile sonuçlanacaktır. Grup sayınızı 5 kişiden az tutmamaya ise özen gösterin aksi takdirde birkaç kişi ile başarısızlığa uğrayıp madalyonu kaybedebilirsiniz. Görev esnasında iletişime büyük önem göstermeniz tavsiye edilmektedir. Bu sayede hem görevi daha rahat gerçekleştirebilecek hem de handikaplardan sıyrılacaksınız.

Anlattıklarımızın geçerliliği metin2 Türkiye sunucuları için geçerli olmakla birlikte buna benzer pvp sunucularında da aynı olacaktır. Kolay metin2 pvp serverler oyunlarında at zırhlama işlemine gerek kalmayacaktır çünkü buna benzer serverlerde atınız size zırhlı olarak hazır verilmektedir. Yorumlar