Metin2 Gm Yetkilerini Ayarlama

Geçtiğimiz günlerde metin2 gm nasıl yapılır bu konu hakkında sizlere bilgi vermiştik okuyan arkadaşlar olmuşsa orada tablodan gm yaparken yetki kısmında daha sonra bu konuyu daha detaylı anlatacağımızı söylemiştik ve sözümüzü tutarak konumuza giriş yapıyoruz. Evet arkadaşlar metin2 pvp serverler sunucunuza yönetici yani gm yapmak istediğiniz kişinin oyunda hazır olan rütbeler sayesinde yetkilerini kısabilirsiniz. Beş tane rütbe mevcuttur bunlar player, low wizard, high wizard, god ve implementor olmak üzeredir.

Size hangisi lazımsa daha önce belirttiğimiz metin2 nasıl gm yapılır konusunu inceleyerek istediğiniz rütbeyi verebilirsiniz anlattığımız için rütbeyi tekrar girmeyi anlatmayacağız sadece bu yetkiler neyi kapsar sırayla ondan bahsedeceğiz.

Metin2 GM Rütbeleri:

PLAYER : Hiç bir yetkiye sahip değildir sadece üstünde yönetici olduğuna dair icon çıkar.

LOW_WIZARD : Bu rütbede player gibi çok bir yetkisi yoktur /inv /go /poly gibi basit kodlar çalışır.

HİGH_WIZARD : /item ve /set komutları haricinde bilenen kdoların hepsi bu yetkide çalışır zaten adı üstünde high demek yüksek demektir

GOD : high_wizard gibi buda yüksek yetkilerdne birisidir ve /set komutları hariç çalışmaktadır.

IMPLEMENTOR : FUll dediğimiz kısıtlamanın olmadığı yöneticidir ve bütün kodları çalıştırabilir.

 

Tabloda seçmek mümkündür elle yazmanıza gerek yoktur mAuthority sutünundan üzerine tıklayarak açılan yetkilerden birine seçerek işlemi tamamlamış olursunuz.

Gm yetkilerini ayarlarken dikkat edilmesi gerekenler :

  • Serverınıza yönetici alırken tam yetki vermemeye özen gösterin çünkü düşmanlarınız size dost görünüp oyunda yönetici olarak oyuna zarar vermek isteyebilirler.
  • Gerçek hayattan tanımadığınız sanal olan arkadaşlara yetki verirken en alt seviye tutunuz yetkiyi aynı şekilde kötüye kullanım yapabilirler.
  • Aç gözlü bazı arkadaşlar tam yetki verdiğinizde size çaktırmadan efsunlu itemleri el altından ücretle satabilir buda metin2 pvp serverler oyununuza büyük bir zarar verir çünkü kullanıcı bu olayları gördüğünde oyununuzdan kaçmış olacaktır.

Tavsiyelerimizi dinlemenizde fayda vardır oyuncularınıza en iyi şekilde hizmet vermek için gerçekten iyi bir yönetici olmak için herşeyi itinayla yapmanız gerekmektedir bugün anlattıklarımız bunalrdan sadece birisidir. Konunun sonuna geldiğimiz için üzgünüz tekrar başka bir konuda görüşmek dileğiyle.

Yorumlar